Najlepsze pasjanse online.

pasjanse
pasjanse.com.pl
Nasze pasjanse :
pasjane STRONA GŁÓWNA
pasjans 1 Magiczne wieże
pasjans 2 Czterdziestu rozbójników
darmowy pasjans Giza Solitaire
pasjans 3 Pasjans Klasyczny
pasjans 4 Spider Freecell Solitaire
pasjans 5 Pasjans Pająk
pasjans 7 Piracki Klondike
czarna wdowa Czarna Wdowa
Darmowy Pasjans
Sultan Solitaire
Darmowy Pasjans Pająk
Pasjans Klondike
Pasjans Freecell 2
Pasjans Pająk Online
Półksiężycowy Pasjans
Pasjans Skorpion
Piramida Egipska
Pasjans Piramida
Pikowy pasjans pająk
Golf Solitaire
Ogromny Pająk
Gra Kierki
Gaps Solitaire
Freecell Solitaire
gry Pyramid Solitaire
gry Bombay Solitaire
gry Zamki w Hiszpanii
Kwiatowy Ogród
karciany mahjong Karciany Mahjong
pasjans trzy szczyty Pasjans trzy szczyty
pasjans trzy szczyty Podwójny Klondike
Pasjans Yukon Pasjans Yukon
Freecell Duplex Freecell Duplex
gra Freecell - Klondike
gra Pasjans Sea Tower
gra Pasjans Magiczny Zamek
gra Pasjans Szkocki
gra Skorpion Wyzwanie
gra Pasjans Golf Pro
gra Pasjans Freecell
gra Klasyczny Klondike
gra Pająk Klasyczny
gra Gargantua
gra Piramida Klondike
zegar Pasjans Zegar

Kilka słów o...
Pasjans to bardzo popularna jednoosobowa gra karciana wystepująca w wielu ciekawych odmianach. Do układania klasycznego pasjansa potrzebujemy jednej lub dwóch talii kart. Celem gry jest przeważnie ułożenie wszystkich kart na stosach (od najmniejszej do największej lub na odwrót). Pasjans powstał w siedemnastowiecznej Francji i był głównie rozrywką arystokracji. Na początku XIX wieku podczas wojen napoleońskimch, pasjans rozprzestrzenił się na całą Europę. W dzisiejszych czasach dzięki Internetowi pasjans stał się bardzo popularny na całym świecie. Wielu ludzi pragnących miło spędzić czas chętnie sięga po tego rodzaju gry.Reklama
Pasjans
ZASADY GRY

W grze pasjans Agnes 2 pierwsze 28 kart jest rozdawanych podobnie jak w grze pasjans Klondike. Na siedmiu stosach układa się kolejno od jednej do siedmiu kart. Powyżej siedmiu stosów układa się siedem odkrytych kart rezerwowych. Następnie rozdaje się jedną odkrytą kartę i umieszcza na odpowiednim fundamencie ze względu na kolor. Reszta talii jest odkładana na bok.

Celem gry Agnes 2 jest przeniesienie wszystkich kart na cztery fundamenty widoczne w prawym górnym rogu. Na fundamentach karty należy układać zgodnie z kolorem w porządku rosnącym. Budowanie fundamentów rozpoczyna się od losowo wybranej karty. Jeśli będzie to trójka, kolejnym kartami będą czwórka i piątka, aż o króla. Na króla należy położyć asa, a potem dwójkę. Taki stos będzie kompletny.

Karty na polu gry należy układać w porządku malejącym, naprzemiennie kolorami. Na asa można położyć króla, a potem kolejne karty. Puste miejsce można wypełnić kartą o jedną rangę niższą niż karta bazowa. Między stosami można przenosić pojedyncze karty lub poprawnie ułożone sekwencje ( karty ułożone malejąco, na przemian kolorami). Karty rezerwowe znajdujące się nad kolumnami są dostępne do gry. Można je bezpośrednio przenieść na właściwe fundamenty lub na stosy poniżej. Nie można ich przekładać między stosami rezerwowymi.

W razie potrzeby należy rozdać karty rezerwowe. Po jednej karcie dla każdego stosu. Nowe karty rezerwowe wypełnią wolne miejsca oraz przykryją pozostałe karty. Ostatnie dwie karty rezerwowe są odwracane i dostępne do gry.
 
mapa strony gry logiczne wpisy
© 2010 - 2023 pasjanse.com.pl | Polityka prywatności
Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Szczegółowe informacje dostępne są tutaj.