Najlepsze pasjanse online.

pasjanse
pasjanse.com.pl
Nasze pasjanse :
pasjane STRONA GŁÓWNA
pasjans 1 Magiczne wieże
pasjans 2 Czterdziestu rozbójników
darmowy pasjans Giza Solitaire
pasjans 3 Pasjans Klasyczny
pasjans 4 Spider Freecell Solitaire
pasjans 5 Pasjans Pająk
pasjans 7 Piracki Klondike
czarna wdowa Czarna Wdowa
Darmowy Pasjans
Sultan Solitaire
Darmowy Pasjans Pająk
Pasjans Klondike
Pasjans Freecell 2
Pasjans Pająk Online
Półksiężycowy Pasjans
Pasjans Skorpion
Piramida Egipska
Pasjans Piramida
Pikowy pasjans pająk
Golf Solitaire
Ogromny Pająk
Gra Kierki
Gaps Solitaire
Freecell Solitaire
gry Pyramid Solitaire
gry Bombay Solitaire
gry Zamki w Hiszpanii
Kwiatowy Ogród
karciany mahjong Karciany Mahjong
pasjans trzy szczyty Pasjans trzy szczyty
pasjans trzy szczyty Podwójny Klondike
Pasjans Yukon Pasjans Yukon
Freecell Duplex Freecell Duplex
gra Freecell - Klondike
gra Pasjans Sea Tower
gra Pasjans Magiczny Zamek
gra Pasjans Szkocki
gra Skorpion Wyzwanie
gra Pasjans Golf Pro
gra Pasjans Freecell
gra Klasyczny Klondike
gra Pająk Klasyczny
gra Gargantua
gra Piramida Klondike
zegar Pasjans Zegar

Kilka słów o...
Pasjans to bardzo popularna jednoosobowa gra karciana wystepująca w wielu ciekawych odmianach. Do układania klasycznego pasjansa potrzebujemy jednej lub dwóch talii kart. Celem gry jest przeważnie ułożenie wszystkich kart na stosach (od najmniejszej do największej lub na odwrót). Pasjans powstał w siedemnastowiecznej Francji i był głównie rozrywką arystokracji. Na początku XIX wieku podczas wojen napoleońskimch, pasjans rozprzestrzenił się na całą Europę. W dzisiejszych czasach dzięki Internetowi pasjans stał się bardzo popularny na całym świecie. Wielu ludzi pragnących miło spędzić czas chętnie sięga po tego rodzaju gry.Reklama
Pasjans
ZASADY GRY

Alhambra to niepowtarzalna odmiana pasjansa rozgrywana za pomocą dwóch tali kart. Gra rozpoczyna się od wyciągnięcia z talii czterech asów oraz czterech króli i stworzenia z nich podstaw do budowy stosów. Reszta kart dzielona jest na osiem kolumn oraz stos rezerwowy. Każda kolumna składa się z czterech losowo wybranych kart.

Celem gry jest przeniesienie wszystkich kart i zbudowanie ośmiu stosów końcowych w górnej części ekranu. Cztery stosy po lewej należy budować zgodnie z kolorem, rosnąco zaczynając od asów, a kończąc na królach. A cztery stosy po prawej należy budować malejąco, zgodnie z kolorem od króla do asa. Pasjans Alhambra wyróżnia się dość specyficznymi zasadami, ponieważ karty znajdujące się w ośmiu kolumnach, można przenosić wyłącznie na stosy końcowe lub na stos rezerwowy znajdujący się na dole ekranu. Na stosie rezerwowym można położyć kartę w odpowiednim kolorze o jedną rangę wyższą lub niższą od karty znajdującej się na jego szczycie Zabronione jest przenoszenie kart między kolumnami.

Karty ze stosu rezerwowego należy przenosić tylko na odpowiednie stosy końcowe. Stos rezerwowy można przejrzeć tylko trzy razy. Gra pasjans Alhambra jest przerywana w momencie ułożenia wszystkich kart na ośmiu stosach końcowych, co oznacza wygraną, lub w przypadku braku ruchu, po trzykrotnym przerzuceniu stosu rezerwowego, co oznacza przegraną. Gra posiada możliwość cofania ostatnich ruchów z której warto skorzystać, aby ukończyć pasjansa. Niestety nie ma nic za darmo, każde cofnięcie ruchu, oznacza utratę 50 punktów.
 
mapa strony gry logiczne wpisy
© 2010 - 2023 pasjanse.com.pl | Polityka prywatności
Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Szczegółowe informacje dostępne są tutaj.