Najlepsze pasjanse online.

pasjanse
pasjanse.com.pl
Nasze pasjanse :
pasjane STRONA GŁÓWNA
pasjans 1 Starożytna piramida
pasjans 1 Wszystko w jednym
pasjans 1 Magiczne wieże
pasjans 2 Czterdziestu rozbójników
darmowy pasjans Piramida Aztecka
pasjans 2 TriPeaks Reserve
pasjans 2 Solitaire1
pasjans 3 Pasjans Klasyczny
pasjans 4 Spider Freecell Solitaire
pasjans 5 Pasjans Pająk
pasjans 6 Pasjans 2
pasjans 7 Pasjans 3
pasjans 8 Cupid Tripeaks
pasjans 9 Duchess Tripeaks
Solitaire 2
Pathians
Sultan Solitaire
Darmowy Pasjans Pająk
Pasjans Klondike
Pasjans Freecell 2
Pasjans Pająk Online
Półksiężycowy Pasjans
Pasjans Skorpion
Pasjans Fairy Solitaire
Piramida Egipska
Złoty Pasjans
Pasjans Piramida
Pikowy pasjans pająk
Golf Solitaire
Aces Up Solitaire
Pasjans Diabelski
Tri Peaks Solitaire
Gaps Solitaire
Pasjans Halloween
Tri Peaks Solitaire 2
Freecell Solitaire
gry Pasjans Klątwa Mumii
gry Bombay Solitaire
Pasjans zegar
gry Oblężony zamek
Inwazja wikingów
Arabskie noce
gry karciane japoński wojownik Japoński wojownik
pasjans trzy szczyty Pasjans trzy szczyty
pasjans trzy szczyty Podwójny Klondike
Pasjans Yukon Pasjans Yukon
Freecell Duplex Freecell Duplex
gra Freecell - Klondike
gra Pasjans Sea Tower
gra Pasjans Magiczny Zamek
gra Pasjans Golf
gra Pasjans Tower
gra Cardmania Pyramid
gra Pasjans Skorpion 2
gra Pasjans Sułtan Wyzwanie
gra Pasjans Golf Pro
gra Pasjans Freecell
gra Klasyczny Klondike
gra Pająk Klasyczny

Kilka słów o...
Pasjans to bardzo popularna jednoosobowa gra karciana wystepująca w wielu ciekawych odmianach. Do układania klasycznego pasjansa potrzebujemy jednej lub dwóch talii kart. Celem gry jest przeważnie ułożenie wszystkich kart na stosach (od najmniejszej do największej). Pasjans powstał w siedemnastowiecznej Francji i był głównie rozrywką arystokracji. Na początku XIX wieku podczas wojen napoleońskimch, pasjans rozprzestrzenił się na całą Europę. W dzisiejszych czasach dzięki Internetowi pasjans stał się bardzo popularny na całym świecie. Wielu ludzi pragnących miło spędzić czas chętnie sięga po tego rodzaju gry.Reklama
Pasjans
ZASADY GRY

Fantastyczna gra zawierająca w sobie wiele ciekawych odmian pasjansa. Koniecznie wypróbujcie je wszystkie i znajdźcie swojego faworyta. Ikona narzędzi którą znajdziecie w menu głównym pozwala na wybór tali kart oraz preferowanego tła gry. Każdy pasjans posiada ranking najlepszych graczy oraz podstawowe ikony sterowania.
Domek – menu główne gry
Strzałka – cofanie ostatniego ruchu
Żarówka – podpowiedź
Dwie strzałki – ponowne rozpoczęcie gry

Oto zasady kilku z odmian pasjansa które oferuje prezentowana gra:

CRESCENT – pasjans półksiężycowy .Aby zakończyć grę należy ułożyć wszystkie karty na ośmiu centralnych stosach. Na stosach z królem karty układamy malejąco, a na stosach z asami rosnąco. Karty zewnętrzne możemy przemieszczać układając kartę w tym samym kolorze na karcie o jedno oczko wyższej lub niższej. Kiedy zabraknie nam ruchu karty możemy przetasować ( trzy razy podczas gry) – ikona dwóch kart.

GAPS to dość ciekawy pasjans w którym wszystkie karty należy ułożyć w czterech rzędach w kolejności od 2 do Króla. Każdy rząd musi zawierać karty w jednym kolorze. Na pustym polu możemy ułożyć kartę w tym samym kolorze i o jeden stopień wyższą od karty znajdującej się po lewej stronie pola (wyjątek stanowią dwójki). Kiedy zabraknie nam ruchu i w tej grze karty możemy przetasować trzy razy – ikona dwóch kart.

CRUEL oto pasjans dla wszystkich którzy lubią proste i przejrzyste zasady. Wszystkie karty rozłożone po lewej stronie należy ułożyć w kolejności od Asa do Króla w czterech stosach po prawej. Karty możemy przekładać również między stosami roboczymi.

TRI PEAKS – pasjans trzy szczyty polega na ściągnięciu z planszy wszystkich kart ułożonych w formie trzech trójkątów. Na karcie bazowej układamy kartę o jeden stopień wyższą lub niższą niezależnie od koloru. Wspomagać możemy się też kartami z dolnego rzędu.

PYRAMID – pasjans piramida to odmiana pasjansa polegająca na burzeniu piramidy złożonej z kart. Karty zaznaczamy parami tak ,by ich suma wynosiła dokładnie 13. Wyjątkiem są króle które możemy ściągać pojedynczo. (As = 1pkt , Dama = 12pkt , Walet = 11pkt)

FORTUNE to pasjans o naprawdę nieskomplikowanych zasadach w którym wszystkie karty należy ułożyć w czterech stosach u góry ekranu. Karty biorące udział w grze można przekładać i odkładać na 6 lub 12 polach roboczych w zależności od wybranego poziomu trudności gry.

Każdy pasjans posiada filmik instruktażowy który znajdziecie pod ikoną znaku zapytania. Warto się z nim zapoznać w przypadku jakichkolwiek wątpliwości. Zapraszamy wszystkich do zabawy!


 
Klasyczna rozrywka Pasjanse Gry karciane Pasjans gry logiczne Zagrajmy! Kilka słów... Mapa strony Gra
© 2010 - 2019 pasjanse.com.pl | Polityka prywatności
Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Szczegółowe informacje dostępne są tutaj.