Najlepsze pasjanse online.

pasjanse
pasjanse.com.pl
Nasze pasjanse :
pasjane STRONA GŁÓWNA
pasjans 1 Starożytna piramida
pasjans 1 Wszystko w jednym
pasjans 1 Magiczne wieże
pasjans 2 Czterdziestu rozbójników
darmowy pasjans Piramida Aztecka
pasjans 2 TriPeaks Reserve
pasjans 2 Solitaire1
pasjans 3 Pasjans Klasyczny
pasjans 4 Spider Freecell Solitaire
pasjans 5 Pasjans Pająk
pasjans 6 Pasjans 2
pasjans 7 Pasjans 3
pasjans 8 Cupid Tripeaks
pasjans 9 Duchess Tripeaks
Solitaire 2
Pathians
Sultan Solitaire
Darmowy Pasjans Pająk
Pasjans Klondike
Pasjans Freecell 2
Pasjans Pająk Online
Półksiężycowy Pasjans
Pasjans Skorpion
Pasjans Fairy Solitaire
Piramida Egipska
Złoty Pasjans
Pasjans Piramida
Pikowy pasjans pająk
Golf Solitaire
Aces Up Solitaire
Pasjans Diabelski
Tri Peaks Solitaire
Gaps Solitaire
Pasjans Halloween
Tri Peaks Solitaire 2
Freecell Solitaire
gry Pasjans Klątwa Mumii
gry Bombay Solitaire
Pasjans zegar
gry Oblężony zamek
Inwazja wikingów
Arabskie noce
gry karciane japoński wojownik Japoński wojownik
pasjans trzy szczyty Pasjans trzy szczyty
pasjans trzy szczyty Podwójny Klondike
Pasjans Yukon Pasjans Yukon
Freecell Duplex Freecell Duplex
gra Freecell - Klondike
gra Pasjans Sea Tower
gra Pasjans Magiczny Zamek
gra Pasjans Golf
gra Pasjans Tower
gra Cardmania Pyramid
gra Pasjans Skorpion 2
gra Pasjans Sułtan Wyzwanie
gra Pasjans Golf Pro
gra Pasjans Freecell
gra Klasyczny Klondike
gra Pająk Klasyczny

Kilka słów o...
Pasjans to bardzo popularna jednoosobowa gra karciana wystepująca w wielu ciekawych odmianach. Do układania klasycznego pasjansa potrzebujemy jednej lub dwóch talii kart. Celem gry jest przeważnie ułożenie wszystkich kart na stosach (od najmniejszej do największej). Pasjans powstał w siedemnastowiecznej Francji i był głównie rozrywką arystokracji. Na początku XIX wieku podczas wojen napoleońskimch, pasjans rozprzestrzenił się na całą Europę. W dzisiejszych czasach dzięki Internetowi pasjans stał się bardzo popularny na całym świecie. Wielu ludzi pragnących miło spędzić czas chętnie sięga po tego rodzaju gry.PASJANS
Większość z nas doskonale wie, co to takiego gry karciane. Starsze pokolenie bardziej pamięta gry realne, odbywające się na żywo, czy to z znajomymi, czy w pojedynkę, bo i taka właśnie możliwość istnieje. Młodsze pokolenie natomiast, znacznie lepiej gry karciane zna dzięki komputerom. Nastolatki niejednokrotnie uczestniczyły w wirtualnych rozgrywkach karcianych. A w pojedynkę? Komu nie jest znany sławny w naszym kraju, zresztą nie tylko w naszym, pasjans? Znają go doskonale i młodzi i ci starsi. Jego zasady nie są obce ani panom, ani panią.

gra pasjans
Każdy doskonale wie, co to takiego pasjans. Jednak w tych czasach, nie za często zdarza nam się układać pasjansa bardzo realnego, za pomocą prawdziwych kart. To robią w tej chwili tak naprawdę bardzo nieliczne osoby. Aktualnie, prawie każda osoba pasjansa układa za pomocą komputerowej aplikacji. Wśród gier na swoim komputerze posiada go chyba większość z nas. W wolnych chwilach, nie jedna osoba otwiera komputerową aplikacje właśnie z nim. I zacięcie układa, nie potrafiąc niejednokrotnie przestać. Pasjansów mamy kilka różnych rodzajów do wyboru. Od najprostszego, tradycyjnego, po co raz to bardziej skomplikowane w układaniu. Każdy z nich strasznie potrafi nas sobą zająć, wciągnąć w układanie. Pasjanse, więc, niezależnie od stopnia trudności w ich układaniu, są niesamowicie wciągającą grą karcianą, którą upodobała sobie duża część naszego społeczeństwa.

Niewielu z nas wie, że gra karciana o nazwie pasjans została wymyślona już w siedemnastym wieku we Francji, a uprawiana była na początku głównie przez francuską arystokrację. Jeszcze mniej z nas wie, że nazwa tejże gry oznacza cierpliwość (fr. patience – cierpliwość). Co nam to mówi o tejże konkretnej grze? Otóż wprawionemu interpretatorowi mówi to bardzo wiele. Przede wszystkim dowiadujemy się, że gra ta uczy nas cierpliwości, uczy nas trzymania nerwów na wodzy i wytrwałego, konsekwentnego dążenia do celu, bez zbędnych emocji. To z kolei oznacza, że osiągnięcie tego celu zapewne nie jest łatwe.

Skoro wymaga ono cierpliwości, to prawdopodobnie powinniśmy w domyśle od czytać, że nie jest to takie przysłowiowe „hop-siup”. To z kolei oznaczałoby, że pasjans jest rozrywką wymagającą umysłowo, o czym zresztą może świadczyć także fakt mówiący o jego powiązaniach z arystokracją. A jeśli jest to rozrywka wymagająca nieco wysiłku, stymulująca najważniejszą część naszego ciała, czyli mózg, pomagająca pracować nad naszym charakterem, dodatkowo w pewnym sensie arystokratyczna, to jakie z tego wszystkiego płyną wnioski? Takie, że powinniśmy czym prędzej otworzyć przeglądarkę internetową, włączyć stronę z grami online i odnaleźć na niej gry karciane, wśród których z pewnością będą także pasjanse.

Dziś, kiedy życie jest o wiele łatwiejsze niż kilkaset, czy nawet kilkadziesiąt lat temu, kiedy właściwie wszystko możemy załatwić z pozycji własnego fotela, ustawionego przed monitorem komputerowym i kiedy nie musimy sami ręcznie rozkładać dwóch talii kart, a generuje je w naszym imieniu automatycznie komputer, czy możemy sobie wyobrazić bardziej sprzyjające okoliczności? Dlatego następnym razem kiedy dopadnie nas nuda to przypomnijmy sobie o tej krótkiej opowieści, o argumentach w niej zawartych, znajdźmy pasjanse online i oddajmy się wirtualnej rozrywce. A ta z pewnością odwdzięczy nam się nie pozwalając się nudzić przez wiele długich godzin.
 
Klasyczna rozrywka Pasjanse Gry karciane Pasjans gry logiczne Zagrajmy! Kilka słów... Mapa strony Gra
© 2010 - 2019 pasjanse.com.pl | Polityka prywatności
Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Szczegółowe informacje dostępne są tutaj.