Najlepsze pasjanse online.

pasjanse
pasjanse.com.pl
Nasze pasjanse :
pasjane STRONA GŁÓWNA
pasjans 1 Magiczne wieże
pasjans 2 Czterdziestu rozbójników
darmowy pasjans Giza Solitaire
pasjans 3 Pasjans Klasyczny
pasjans 4 Spider Freecell Solitaire
pasjans 5 Pasjans Pająk
pasjans 7 Piracki Klondike
czarna wdowa Czarna Wdowa
Darmowy Pasjans
Sultan Solitaire
Darmowy Pasjans Pająk
Pasjans Klondike
Pasjans Freecell 2
Pasjans Pająk Online
Półksiężycowy Pasjans
Pasjans Skorpion
Piramida Egipska
Pasjans Piramida
Pikowy pasjans pająk
Golf Solitaire
Ogromny Pająk
Gra Kierki
Gaps Solitaire
Freecell Solitaire
gry Pyramid Solitaire
gry Bombay Solitaire
gry Zamki w Hiszpanii
Kwiatowy Ogród
karciany mahjong Karciany Mahjong
pasjans trzy szczyty Pasjans trzy szczyty
pasjans trzy szczyty Podwójny Klondike
Pasjans Yukon Pasjans Yukon
Freecell Duplex Freecell Duplex
gra Freecell - Klondike
gra Pasjans Sea Tower
gra Pasjans Magiczny Zamek
gra Pasjans Szkocki
gra Pasjans Skorpion 2
gra Pasjans Sułtan Wyzwanie
gra Pasjans Golf Pro
gra Pasjans Freecell
gra Klasyczny Klondike
gra Pająk Klasyczny

Kilka słów o...
Pasjans to bardzo popularna jednoosobowa gra karciana wystepująca w wielu ciekawych odmianach. Do układania klasycznego pasjansa potrzebujemy jednej lub dwóch talii kart. Celem gry jest przeważnie ułożenie wszystkich kart na stosach (od najmniejszej do największej). Pasjans powstał w siedemnastowiecznej Francji i był głównie rozrywką arystokracji. Na początku XIX wieku podczas wojen napoleońskimch, pasjans rozprzestrzenił się na całą Europę. W dzisiejszych czasach dzięki Internetowi pasjans stał się bardzo popularny na całym świecie. Wielu ludzi pragnących miło spędzić czas chętnie sięga po tego rodzaju gry.CZY PASJANS MOŻE CZEGOŚ NAUCZYĆ ?

Na pewno tego, że nie zawsze wszystko się udaje, choćby się nie wiem, jak się starać. Tego uczy każda gra. Tak samo jak tego, że trening czyni mistrza. Każdy typ gry uczy jednak także pewnych specyficznych rzeczy. Nie chodzi tu o gry edukacyjne, ale o zwykłe, czyli służące rozrywce gry. Wszystkie pozwalają wzmocnić w sobie jakieś cechy. Wszelkie gry karciane są pod tym względem równie wartościowe, jak inne typy gier.

karty do gry w pasjansa

Stawiając sobie wirtualnego pasjansa też można nauczyć się pewnych rzeczy. Nie chodzi tutaj o szybkość podejmowania decyzji czy zręczność, ponieważ pasjans to jedna ze spokojniejszych gier należących do gier logicznych. Spędzając przy nim swój czas trzeba przede wszystkim myśleć. Planuje się każde kolejne posunięcie, tak by przybliżyć się do celu, jakim jest odkrycie wszystkich kart z planszy. Tak więc refleksu i szybkości działania pasjanse nie nauczą, ale już spokojnego namysłu tak. Nie każdy ma tę zdolność wyrobioną w dostatecznym stopniu, warto się wtedy wspomóc pasjansem albo inna grą wymagającą myślenia, taką, w której nie trzeba podejmować decyzji w określonym czasie. Poświęcanie czasu na układanie pasjansa wyzwala także kreatywność. Ma się wiele możliwości kolejnego posunięcia, trzeba wybrać jak najlepszy ruch biorąc pod uwagę wiele rzeczy. Kreatywność jest więc niezbędna.

Chyba każdy się także zgodzi, że pasjans uczy cierpliwości. Tutaj nie chodzi o szybkość, ale o to, by podjąć dobrą decyzję, trzeba więc dokładnie każdy ruch przeanalizować. Można wzmocnić sobie w ten sposób cierpliwość. Jeśli komuś niemal całkowicie jej brak, tym bardziej powinien sięgnąć po tę grę z kartami. Pytanie jedynie, czy taką osobę w ogóle zainteresują pasjanse, bo jednak należałoby w to wątpić. A byłaby to dobra szkoła cierpliwości. Tego typu rozrywka z kartami wymaga także skupienia oraz konsekwencji, więc i te cechy pomaga rozwinąć.

Jak widać układanie pasjansa to nie tylko przyjemna rozrywka. Ma się z tego wiele korzyści. Warto o tym pamiętać, jeśliby ktoś wyrzucał sobie, że spędził ostatnio zbyt wiele czasu na takiej zabawie :)
 
Klasyczna rozrywka Pasjanse Gry karciane Pasjans gry logiczne Zagrajmy! Kilka słów... Mapa strony Gra
© 2010 - 2021 pasjanse.com.pl | Polityka prywatności
Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Szczegółowe informacje dostępne są tutaj.