Najlepsze pasjanse online.

pasjanse
pasjanse.com.pl
Nasze pasjanse :
pasjane STRONA GŁÓWNA
pasjans 1 Magiczne wieże
pasjans 2 Czterdziestu rozbójników
darmowy pasjans Giza Solitaire
pasjans 3 Pasjans Klasyczny
pasjans 4 Spider Freecell Solitaire
pasjans 5 Pasjans Pająk
pasjans 7 Piracki Klondike
czarna wdowa Czarna Wdowa
Darmowy Pasjans
Sultan Solitaire
Darmowy Pasjans Pająk
Pasjans Klondike
Pasjans Freecell 2
Pasjans Pająk Online
Półksiężycowy Pasjans
Pasjans Skorpion
Piramida Egipska
Pasjans Piramida
Pikowy pasjans pająk
Golf Solitaire
Ogromny Pająk
Gra Kierki
Gaps Solitaire
Freecell Solitaire
gry Pyramid Solitaire
gry Bombay Solitaire
gry Zamki w Hiszpanii
Kwiatowy Ogród
karciany mahjong Karciany Mahjong
pasjans trzy szczyty Pasjans trzy szczyty
pasjans trzy szczyty Podwójny Klondike
Pasjans Yukon Pasjans Yukon
Freecell Duplex Freecell Duplex
gra Freecell - Klondike
gra Pasjans Sea Tower
gra Pasjans Magiczny Zamek
gra Pasjans Szkocki
gra Skorpion Wyzwanie
gra Pasjans Golf Pro
gra Pasjans Freecell
gra Klasyczny Klondike
gra Pająk Klasyczny
gra Gargantua
gra Piramida Klondike
zegar Pasjans Zegar

Kilka słów o...
Pasjans to bardzo popularna jednoosobowa gra karciana wystepująca w wielu ciekawych odmianach. Do układania klasycznego pasjansa potrzebujemy jednej lub dwóch talii kart. Celem gry jest przeważnie ułożenie wszystkich kart na stosach (od najmniejszej do największej lub na odwrót). Pasjans powstał w siedemnastowiecznej Francji i był głównie rozrywką arystokracji. Na początku XIX wieku podczas wojen napoleońskimch, pasjans rozprzestrzenił się na całą Europę. W dzisiejszych czasach dzięki Internetowi pasjans stał się bardzo popularny na całym świecie. Wielu ludzi pragnących miło spędzić czas chętnie sięga po tego rodzaju gry.Reklama
Pasjans
ZASADY GRY

Kierki to jedna z najpopularniejszych gier karcianych. Celem gry jest zdobycie jak najmniejszej ilości punktów podczas każdej rundy, poprzez pozbywanie się kart w kolorze kier ( jeden punkt karny) oraz damy w kolorze pik (trzynaście punktów karnych). Na samym początku każdej rundy, tuż po rozdaniu kart, każdy gracz wybiera spośród swoich kart, trzy karty które przekazuje innemu graczowi. Karty te musi wybrać przed otrzymaniem trzech kart od sąsiedniego gracza. Po wymianie kart następuje właściwa rozgrywka.

Grę Kierki rozpoczyna gracz, który posiada dwójkę trefl i to ją wykłada na stół. Kolejni gracze grają do koloru. To znaczy, że jeśli posiadają kartę w kolorze pierwszej karty to muszą ja wyłożyć. Jeśli posiadają kilka kart w zagrywanym kolorze to mogą wybrać dowolną z nich. Jeśli jednak gracz nie posiada żadnej karty w zagrywanym kolorze to może wyłożyć swoją dowolną kartę. Wtedy najlepszym rozwiązaniem jest pozbycie się kart punktujących, czyli damy pik lub kart w kolorze kier. Karty zbiera gracz, który wyłożył najwyższą kartę w kolorze pierwszej karty. Może to być również gracz wykładający pierwszą kartę, jeśli pozostałe karty były niższe. Gracz, który zebrał karty, rozpoczyna następną kolejkę, poprzez wyłożenie dowolnej karty.

Po zakończeniu rundy, następuje liczenie kart. Graczom dopisuje się po jednym punkcie za każdą kartę w kolorze kier oraz trzynaście punktów karnych za damę pik. Gra Kierki trwa do momentu, aż któryś z graczy przekroczy granicę stu punktów. Wygrywa jednak gracz z najmniejszą ilością punktów.
 
mapa strony gry logiczne wpisy
© 2010 - 2023 pasjanse.com.pl | Polityka prywatności
Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Szczegółowe informacje dostępne są tutaj.