Najlepsze pasjanse online.

pasjanse
pasjanse.com.pl
Nasze pasjanse :
pasjane STRONA GŁÓWNA
pasjans 1 Magiczne wieże
pasjans 2 Czterdziestu rozbójników
darmowy pasjans Giza Solitaire
pasjans 3 Pasjans Klasyczny
pasjans 4 Spider Freecell Solitaire
pasjans 5 Pasjans Pająk
pasjans 7 Piracki Klondike
czarna wdowa Czarna Wdowa
Darmowy Pasjans
Sultan Solitaire
Darmowy Pasjans Pająk
Pasjans Klondike
Pasjans Freecell 2
Pasjans Pająk Online
Półksiężycowy Pasjans
Pasjans Skorpion
Piramida Egipska
Pasjans Piramida
Pikowy pasjans pająk
Golf Solitaire
Ogromny Pająk
Gra Kierki
Gaps Solitaire
Freecell Solitaire
gry Pyramid Solitaire
gry Bombay Solitaire
gry Zamki w Hiszpanii
Kwiatowy Ogród
karciany mahjong Karciany Mahjong
pasjans trzy szczyty Pasjans trzy szczyty
pasjans trzy szczyty Podwójny Klondike
Pasjans Yukon Pasjans Yukon
Freecell Duplex Freecell Duplex
gra Freecell - Klondike
gra Pasjans Sea Tower
gra Pasjans Magiczny Zamek
gra Pasjans Szkocki
gra Skorpion Wyzwanie
gra Pasjans Golf Pro
gra Pasjans Freecell
gra Klasyczny Klondike
gra Pająk Klasyczny
gra Gargantua
gra Piramida Klondike
zegar Pasjans Zegar

Kilka słów o...
Pasjans to bardzo popularna jednoosobowa gra karciana wystepująca w wielu ciekawych odmianach. Do układania klasycznego pasjansa potrzebujemy jednej lub dwóch talii kart. Celem gry jest przeważnie ułożenie wszystkich kart na stosach (od najmniejszej do największej lub na odwrót). Pasjans powstał w siedemnastowiecznej Francji i był głównie rozrywką arystokracji. Na początku XIX wieku podczas wojen napoleońskimch, pasjans rozprzestrzenił się na całą Europę. W dzisiejszych czasach dzięki Internetowi pasjans stał się bardzo popularny na całym świecie. Wielu ludzi pragnących miło spędzić czas chętnie sięga po tego rodzaju gry.Reklama
Pasjans
ZASADY GRY

Pasjans Diabelski to niezwykła odmiana pasjansa, która dostarcza nie tylko rozrywki, ale stanowi również ciekawe wyzwanie dla każdego pasjonata gier karcianych. Celem gry jest przeniesienie wszystkich kart na cztery stosy bazowe widoczne w prawym górnym rogu. Na stosach bazowych karty w odpowiednim kolorze należy układać w porządku rosnącym, zaczynając od wylosowanej na początku gry karty. W razie potrzeby na króla należy położyć asa i dalej kontynuować budowanie stosów. Jeśli naszą kartą bazową będzie 6 to kolejnymi kartami powinny być 7, 8, 9, 10, J, K, A, 2, 3, 4, 5.

To co wyróżnia Pasjansa Diabelskiego spośród innych gier to stos 13 kart rezerwowych z których tylko pierwsza karta jest odkryta. Gra posiada również cztery stosy robocze na których karty należy układać w porządku malejącym, naprzemiennie kolorami. W razie potrzeby na asa można położyć króla, aby kontynuować sekwencję. Pomiędzy stosami roboczym dozwolone jest przenoszenie pojedynczych kart oraz prawidłowych sekwencji, czyli kart ułożonych malejąco, naprzemiennie kolorami.

W tym pasjansie puste stosy robocze są automatycznie wypełniane kartami diabelskimi ze stosu rezerwowego, co znacznie komplikuje, a jednocześnie urozmaica grę. Dopiero po rozdaniu wszystkich diabelskich kart, gracz może wypełnić pusty stos roboczy dowolną kartą. Pozostałe karty z talii tworzą stos zapasowy widoczny w lewym górnym rogu. Stos ten można odkrywać i obracać dowolną ilość razy.

W grze Pasjans Diabelski istotne jest odkrycie i użycie wszystkich 13 kart rezerwowych. Przed wykonaniem ruchu warto dokładnie przeanalizować dostępne opcje i przewidzieć konsekwencje posunięcia. Najlepiej wybierać takie ruchy, które otwierają więcej możliwości w przyszłości i minimalizują ryzyko zablokowania całego układu.
 
mapa strony gry logiczne wpisy
© 2010 - 2023 pasjanse.com.pl | Polityka prywatności
Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Szczegółowe informacje dostępne są tutaj.