Najlepsze pasjanse online.

pasjanse
pasjanse.com.pl
Nasze pasjanse :
pasjane STRONA GŁÓWNA
pasjans 1 Magiczne wieże
pasjans 2 Czterdziestu rozbójników
darmowy pasjans Giza Solitaire
pasjans 3 Pasjans Klasyczny
pasjans 4 Spider Freecell Solitaire
pasjans 5 Pasjans Pająk
pasjans 7 Piracki Klondike
czarna wdowa Czarna Wdowa
Darmowy Pasjans
Sultan Solitaire
Darmowy Pasjans Pająk
Pasjans Klondike
Pasjans Freecell 2
Pasjans Pająk Online
Półksiężycowy Pasjans
Pasjans Skorpion
Piramida Egipska
Pasjans Piramida
Pikowy pasjans pająk
Golf Solitaire
Ogromny Pająk
Gra Kierki
Gaps Solitaire
Freecell Solitaire
gry Pyramid Solitaire
gry Bombay Solitaire
gry Zamki w Hiszpanii
Kwiatowy Ogród
karciany mahjong Karciany Mahjong
pasjans trzy szczyty Pasjans trzy szczyty
pasjans trzy szczyty Podwójny Klondike
Pasjans Yukon Pasjans Yukon
Freecell Duplex Freecell Duplex
gra Freecell - Klondike
gra Pasjans Sea Tower
gra Pasjans Magiczny Zamek
gra Pasjans Szkocki
gra Skorpion Wyzwanie
gra Pasjans Golf Pro
gra Pasjans Freecell
gra Klasyczny Klondike
gra Pająk Klasyczny
gra Gargantua
gra Piramida Klondike
zegar Pasjans Zegar

Kilka słów o...
Pasjans to bardzo popularna jednoosobowa gra karciana wystepująca w wielu ciekawych odmianach. Do układania klasycznego pasjansa potrzebujemy jednej lub dwóch talii kart. Celem gry jest przeważnie ułożenie wszystkich kart na stosach (od najmniejszej do największej lub na odwrót). Pasjans powstał w siedemnastowiecznej Francji i był głównie rozrywką arystokracji. Na początku XIX wieku podczas wojen napoleońskimch, pasjans rozprzestrzenił się na całą Europę. W dzisiejszych czasach dzięki Internetowi pasjans stał się bardzo popularny na całym świecie. Wielu ludzi pragnących miło spędzić czas chętnie sięga po tego rodzaju gry.Reklama
Pasjans
ZASADY GRY

Pasjans Półksiężycowy to bardzo unikalny w swoim wyglądzie i zasadach pasjans, którego ukończenie może być nie lada wyzwaniem dla każdego wielbiciela gier karcianych. W tej grze używa się dwóch tali kart. Większość z nich rozkłada się na 16 stosów ułożonych w kształcie półksiężyca. Stąd właśnie wzięła się nazwa tego pasjansa.

W centralnej części stołu znajdują się dwa rzędy kart, czyli króle i asy. To nasze podstawy na których będziemy układać pozostałe karty według ściśle określonych zasad. Na królach karty tego samego koloru układamy malejąco, zaczynając od damy i kończąc na asie. Natomiast na asach karty tego samego koloru układamy rosnąco, zaczynając od dwójki i kończąc na królu. Celem gry Pasjans Półksiężycowy jest przeniesienie wszystkich kart na centralne pola.

Karty dostępne do gry możemy odkładać bezpośrednio na właściwe stosy bazowe. Możemy je również przekładać między stosami ułożonymi na kształt półksiężyca. W tym drugim przypadku, przenoszoną kartę odkładamy na karcie tego samego koloru o jedno oczko wyższej lub niższej. Na asa możemy położyć króla i odwrotnie. Puste stosy nie mogą być ponownie wypełnione, a karty przeniesione na stosy bazowe stają się nieaktywne.

W tej grze wszystkie karty są odkryte, co daje nam możliwość zajrzenia pod górną kartę i zapoznania się z kartą znajdującą się pod spodem. Wystarczy, że złapiemy i odrobinę przeciągniesz górną kartę, a następnie ją puścimy. Dzięki temu możemy zaplanować swoje ruchy, aby jak najlepiej wykorzystać dostępne karty.

W przypadku braku możliwości ruchu, nie musimy się martwić. W grze Półksiężycowy Pasjans mamy do dyspozycji funkcję tasowania, którą możemy wykorzystać pięć razy, aby kontynuować rozgrywkę. Podczas tasowania karta ze spodu każdego stosu zawierającego minimum dwie karty zostanie przeniesiona na górę. Dodatkowo, jeśli będziemy potrzebować wskazówek możemy skorzystać z funkcji podpowiedzi. Musimy jednak pamiętać, że każda podpowiedź skraca dostępny czas o 20 sekund.
 
mapa strony gry logiczne wpisy
© 2010 - 2023 pasjanse.com.pl | Polityka prywatności
Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Szczegółowe informacje dostępne są tutaj.