Najlepsze pasjanse online.

pasjanse
pasjanse.com.pl
Nasze pasjanse :
pasjane STRONA GŁÓWNA
pasjans 1 Magiczne wieże
pasjans 2 Czterdziestu rozbójników
darmowy pasjans Giza Solitaire
pasjans 3 Pasjans Klasyczny
pasjans 4 Spider Freecell Solitaire
pasjans 5 Pasjans Pająk
pasjans 7 Piracki Klondike
czarna wdowa Czarna Wdowa
Darmowy Pasjans
Sultan Solitaire
Darmowy Pasjans Pająk
Pasjans Klondike
Pasjans Freecell 2
Pasjans Pająk Online
Półksiężycowy Pasjans
Pasjans Skorpion
Piramida Egipska
Pasjans Piramida
Pikowy pasjans pająk
Golf Solitaire
Ogromny Pająk
Gra Kierki
Gaps Solitaire
Freecell Solitaire
gry Pyramid Solitaire
gry Bombay Solitaire
gry Zamki w Hiszpanii
Kwiatowy Ogród
karciany mahjong Karciany Mahjong
pasjans trzy szczyty Pasjans trzy szczyty
pasjans trzy szczyty Podwójny Klondike
Pasjans Yukon Pasjans Yukon
Freecell Duplex Freecell Duplex
gra Freecell - Klondike
gra Pasjans Sea Tower
gra Pasjans Magiczny Zamek
gra Pasjans Szkocki
gra Skorpion Wyzwanie
gra Pasjans Golf Pro
gra Pasjans Freecell
gra Klasyczny Klondike
gra Pająk Klasyczny
gra Gargantua
gra Piramida Klondike
zegar Pasjans Zegar

Kilka słów o...
Pasjans to bardzo popularna jednoosobowa gra karciana wystepująca w wielu ciekawych odmianach. Do układania klasycznego pasjansa potrzebujemy jednej lub dwóch talii kart. Celem gry jest przeważnie ułożenie wszystkich kart na stosach (od najmniejszej do największej lub na odwrót). Pasjans powstał w siedemnastowiecznej Francji i był głównie rozrywką arystokracji. Na początku XIX wieku podczas wojen napoleońskimch, pasjans rozprzestrzenił się na całą Europę. W dzisiejszych czasach dzięki Internetowi pasjans stał się bardzo popularny na całym świecie. Wielu ludzi pragnących miło spędzić czas chętnie sięga po tego rodzaju gry.Reklama
Pasjans
ZASADY GRY

Pasjans Zegar jest dość szczególną odmianą pasjansa w której wszystkie karty z talii ułożone są w bardzo charakterystyczny sposób przypominający tarczę zegara. Dwanaście stosów w okręgu symbolizuje kolejne godziny. Trzynasty stos ułożony na środku symbolizuje wskazówki zegara.

Celem gry Pasjans Zegar jest odwrócenie i umieszczenie wszystkich 52 kart w odpowiednich miejscach na tarczy zegara. Asy mają wartość jeden i należy je umieścić na godzinie pierwszej. Dwójki mają wartość dwa i należy je umieścić na godzinie drugiej. Analogicznie należy postąpić z kartami od trójki do dziesiątki, każda z nich odpowiada kolejnej godzinie. Walety należy umieścić na godzinie jedenastej, a damy na dwunastej. Odkryte króle należy układać na środku zegara.

Gra rozpoczyna się od automatycznego rozłożenia wszystkich 52 kart na trzynaście stosów i odkryciu karty znajdującej się na szczycie stosu centralnego. Kartę tą należy przenieść na odpowiedni stos. Przykładowo, jeśli będzie to piątka, należy przenieść ją na godzinę piątą. Karta zostanie umieszczona na spodzie stosu, a karta znajdująca się na górze stosu zostanie odwrócona i będzie dostępna do gry. Z kolejnymi kartami należy postępować podobnie. Gra jest przerywana w momencie odkrycia i ułożenia czwartego króla.

Pasjans Zegar nie wymaga podejmowania żadnych decyzji, jego powodzenie zależy wyłącznie od szczęścia. Szanse na jego ukończenie wynoszą 1/13, bo dokładnie cztery króle znajdują się w każdej standardowej talii kart. Sukces w tej grze zależy od tego, czy to właśnie król będzie ostatnią zakrytą kartą.
 
mapa strony gry logiczne wpisy
© 2010 - 2023 pasjanse.com.pl | Polityka prywatności
Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Szczegółowe informacje dostępne są tutaj.