Najlepsze pasjanse online.

pasjanse
pasjanse.com.pl
Nasze pasjanse :
pasjane STRONA GŁÓWNA
pasjans 1 Magiczne wieże
pasjans 2 Czterdziestu rozbójników
darmowy pasjans Giza Solitaire
pasjans 3 Pasjans Klasyczny
pasjans 4 Spider Freecell Solitaire
pasjans 5 Pasjans Pająk
pasjans 7 Piracki Klondike
czarna wdowa Czarna Wdowa
Darmowy Pasjans
Sultan Solitaire
Darmowy Pasjans Pająk
Pasjans Klondike
Pasjans Freecell 2
Pasjans Pająk Online
Półksiężycowy Pasjans
Pasjans Skorpion
Piramida Egipska
Pasjans Piramida
Pikowy pasjans pająk
Golf Solitaire
Ogromny Pająk
Gra Kierki
Gaps Solitaire
Freecell Solitaire
gry Pyramid Solitaire
gry Bombay Solitaire
gry Zamki w Hiszpanii
Kwiatowy Ogród
karciany mahjong Karciany Mahjong
pasjans trzy szczyty Pasjans trzy szczyty
pasjans trzy szczyty Podwójny Klondike
Pasjans Yukon Pasjans Yukon
Freecell Duplex Freecell Duplex
gra Freecell - Klondike
gra Pasjans Sea Tower
gra Pasjans Magiczny Zamek
gra Pasjans Szkocki
gra Skorpion Wyzwanie
gra Pasjans Golf Pro
gra Pasjans Freecell
gra Klasyczny Klondike
gra Pająk Klasyczny
gra Gargantua
gra Piramida Klondike
zegar Pasjans Zegar

Kilka słów o...
Pasjans to bardzo popularna jednoosobowa gra karciana wystepująca w wielu ciekawych odmianach. Do układania klasycznego pasjansa potrzebujemy jednej lub dwóch talii kart. Celem gry jest przeważnie ułożenie wszystkich kart na stosach (od najmniejszej do największej lub na odwrót). Pasjans powstał w siedemnastowiecznej Francji i był głównie rozrywką arystokracji. Na początku XIX wieku podczas wojen napoleońskimch, pasjans rozprzestrzenił się na całą Europę. W dzisiejszych czasach dzięki Internetowi pasjans stał się bardzo popularny na całym świecie. Wielu ludzi pragnących miło spędzić czas chętnie sięga po tego rodzaju gry.Reklama
Pasjans
ZASADY GRY

Pasjans Pająk - celem gry jest ułożenie wszystkich kart w ośmiu uporządkowanych malejąco sekwencjach. Kompletna sekwencja zawierająca karty tego samego koloru, ułożone od Króla do Asa, zostaje automatycznie usunięta ze stołu. Na wykonanie zadania mamy dokładnie 10, 13 lub 15 minut, w zależności od wybranego wariantu gry. Czas liczony jest od momentu rozdania kart.

Karty między kolumnami możemy przenosić pojedynczo lub w odpowiednio uporządkowanych grupach (np. 10, 9, 8 w tym samym kolorze). Przenoszoną kartę odkładamy na karcie o jeden stopień wyższej. Najlepiej, żeby była to karta tego samego koloru, ale nie jest to konieczne. Grając dwoma lub czterema kolorami kart powinniśmy jednak unikać budowania wielokolorowych kolumn. Przeniesienie takiej kolumny jest niemożliwe, a jej późniejsze rozłożenie może być bardzo trudne. W puste miejsce po kolumnie możemy wstawić dowolną kartę, lub grupę kart.

W trakcie układania pasjansa musimy pięć razy rozdać dodatkowe karty. Po jednej karcie dla każdej kolumny. Możemy to zrobić, klikając na grupie kart ułożonych w lewym dolnym rogu. Ta wersja pasjansa posiada pewne ograniczenie. Dodatkowe karty zostaną rozdane, gdy żadna z kolumn nie będzie pusta, czyli będzie zawierała przynajmniej jedną kartę.

Ten Pasjans Pająk posiada trzy warianty gry. Na początku rozgrywki musimy wybrać jeden z nich. Dobieramy go w zależności od poziomu naszego zaawansowania. Jeden kolor to najłatwiejsza wersja polecana początkującym. Gra przy użyciu dwóch kolorów to poziom średni, który wymaga zastosowania przemyślanej strategii. Pasjans Pająk rozgrywany za pomocą czterech kolorów to prawdziwe wyzwanie.

one suit – 1 kolor kart     two suits – 2 kolory kart     four suits – 4 kolory kart

 
mapa strony gry logiczne wpisy
© 2010 - 2023 pasjanse.com.pl | Polityka prywatności
Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Szczegółowe informacje dostępne są tutaj.