Najlepsze pasjanse online.

pasjanse
pasjanse.com.pl
Nasze pasjanse :
pasjane STRONA GŁÓWNA
pasjans 1 Magiczne wieże
pasjans 2 Czterdziestu rozbójników
darmowy pasjans Giza Solitaire
pasjans 3 Pasjans Klasyczny
pasjans 4 Spider Freecell Solitaire
pasjans 5 Pasjans Pająk
pasjans 7 Piracki Klondike
czarna wdowa Czarna Wdowa
Darmowy Pasjans
Sultan Solitaire
Darmowy Pasjans Pająk
Pasjans Klondike
Pasjans Freecell 2
Pasjans Pająk Online
Półksiężycowy Pasjans
Pasjans Skorpion
Piramida Egipska
Pasjans Piramida
Pikowy pasjans pająk
Golf Solitaire
Ogromny Pająk
Gra Kierki
Gaps Solitaire
Freecell Solitaire
gry Pyramid Solitaire
gry Bombay Solitaire
gry Zamki w Hiszpanii
Kwiatowy Ogród
karciany mahjong Karciany Mahjong
pasjans trzy szczyty Pasjans trzy szczyty
pasjans trzy szczyty Podwójny Klondike
Pasjans Yukon Pasjans Yukon
Freecell Duplex Freecell Duplex
gra Freecell - Klondike
gra Pasjans Sea Tower
gra Pasjans Magiczny Zamek
gra Pasjans Szkocki
gra Skorpion Wyzwanie
gra Pasjans Golf Pro
gra Pasjans Freecell
gra Klasyczny Klondike
gra Pająk Klasyczny
gra Gargantua
gra Piramida Klondike
zegar Pasjans Zegar

Kilka słów o...
Pasjans to bardzo popularna jednoosobowa gra karciana wystepująca w wielu ciekawych odmianach. Do układania klasycznego pasjansa potrzebujemy jednej lub dwóch talii kart. Celem gry jest przeważnie ułożenie wszystkich kart na stosach (od najmniejszej do największej lub na odwrót). Pasjans powstał w siedemnastowiecznej Francji i był głównie rozrywką arystokracji. Na początku XIX wieku podczas wojen napoleońskimch, pasjans rozprzestrzenił się na całą Europę. W dzisiejszych czasach dzięki Internetowi pasjans stał się bardzo popularny na całym świecie. Wielu ludzi pragnących miło spędzić czas chętnie sięga po tego rodzaju gry.Reklama
Pasjans
ZASADY GRY

Pasjans Sułtan - w tym niezwykłym pasjansie centralny król kier występuje w roli sułtana, a naszym zadaniem jest otoczenie go ośmioma pięknymi damami. W tym celu, na pozostałych królach oraz asie znajdujących się w środkowej części ekranu, układamy pozostałe karty z dwóch talii. Na królach, karty w odpowiednim kolorze układamy w kolejności : As, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ,10 , walet, dama. Na asie kier znajdującym się nad sułtanem, karty w kolorze kier układamy w kolejności 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ,10 , walet, dama. Kiedy wszystkie damy znajdą się na swoich miejscach, czyli na szczycie ośmiu centralnych stosów, nasza gra będzie ukończona.

Pasjans Sułtan to gra w której znajdziemy sześć wolnych pól, rozmieszczonych po prawej i lewej stronie ekranu. Na polach tych możemy tymczasowo przechowywać pojedyncze karty. Musimy jednak bardzo mądrze z nich korzystać i odkładać tam karty które szybko nam się przydadzą, aby ich nie zablokować na dłuższy czas. Na początku gry, wolne pola są zajęte przez losowe karty, dlatego warto je jak najszybciej odblokować i ponownie wykorzystać.

Pozostała część kart, znajduje się w stosie roboczym znajdującym się w górnej części ekranu. Wystarczy kliknąć na stosie, aby rozdać kolejną kartę i jeśli pasuje, przenieść ją na odpowiedni stos centralny lub na wolne pole rezerwowe. Pasjans Sułtan posiada pewne utrudnienie o którym koniecznie musimy pamiętać. Stos roboczy możemy przejrzeć i przerzucić tylko trzy razy podczas gry, co może być sporym ograniczeniem przy skomplikowanym układzie kart.
 
mapa strony gry logiczne wpisy
© 2010 - 2023 pasjanse.com.pl | Polityka prywatności
Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Szczegółowe informacje dostępne są tutaj.